Herbapol Poznań

Szkoda czasu na siedzenie. Alax. Wsparcie w zaparciu.

ALAX

Lek stosowany w zaparciach i ułatwiający wypróżnianie. Za działanie przeczyszczające leku Alax odpowiadają zioła – aloes oraz kora kruszyny.

Opis działania

Za działanie przeczyszczające leku Alax odpowiadają antrazwiązki pochodzące z ziół: aloesu i kory kruszyny. Antrazwiązki pobudzają jelito grube do ruchów, powodując tym samym przyspieszenie pasażu treści pokarmowej przez jelita. Dodatkowo hamowana jest resorpcja wody z jelita. Dochodzi do rozrzedzenia stolca. Dzięki temu wypróżnianie jest ułatwione.

Jakie zastosowanie ma Alax?

Alax stosowany jest w sporadycznie występujących zaparciach. Działa przeczyszczająco i ułatwia wypróżnianie.

Czy można stosować Alax w czasie ciąży i karmienia piersią?

Nie – leku nie należy stosować w okresie ciąży. Leku Alax nie powinny stosować również kobiety karmiące piersią, ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania.

Dawkowanie

Osoby dorosłe powinny zażyć 1-2 tabletek leku Alax, najlepiej przed snem. Spodziewany efekt przeczyszczający następuje po upływie 8-12 godzin po przyjęciu leku. Leku Alax nie należy stosować dłużej niż 2 tygodnie. Osoby stosując Alax przez dłuższy czas powinny pamiętać o uzupełnianiu elektrolitów np. przyjmować płyny izotoniczne lub elektrolitowe (możliwe do kupienia w aptece).

GDZIE KUPIĆ Alax?

Alax jest dostępny wyłącznie w aptekach na terenie całego kraju oraz aptekach internetowych.